MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 04 grudnia 2021 r.
PROW 2007-2013

Powrót

2012-02-13 Za nami warsztaty fotograficzne!
W okresie ferii zimowych odbyły się działania w ramach operacji "Zatrzymać czas - warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Pelplin" dofinansowanej w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW 2007-2013.
Od 30.01 do 10.02.2012 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbywały się zajęcia fotograficzne, w których udział wzięło 20 osób. Warsztaty obejmowały część teoretyczną (tematy związane z budową aparatu, optyką, perspektywą, podstawy oświetlenia i inne zagadnienia), część praktyczną (robienie zdjęć w plenerze) oraz cyfrową obróbkę zdjęć w programie Photoshop.
Głównym celem warsztatów była integracja lokalnego środowiska oraz zwiększenie dostępu do nowej formy działań artystycznych.
Młodzież głównie pracowała techniką cyfrową, fotografując miasto i ich mieszkańców. Niniejsze zajęcia miały na celu udoskonalenie umiejętności fotografujących w dziedzinie fotografii dokumentalnej i osobistej, wyrażającej własne wizje artystyczne.
W zaplanowanych działaniach zostały wykorzystane zasoby kulturalne i historyczne Pelplina, dzięki którym młodzi ludzie na nowo odkryli piękno Kociewia.
10 lutego 2012 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury odbyła się wystawa fotograficzna pt.: "Zatrzymać czas...", która uwieńczyła powyższy projekt. W galerii zawisło 20 fotografii autorstwa młodzieży. Były to zdjęcia, które uczestnicy warsztatów zrobili głównie podczas zajęć prowadzonych w Ośrodku Kultury. Ponadto swoje zdjęcia zaprezentowali fotograficy tacy jak: Krzysztof Korczak, Roman Hudzik i Piotr Hibner.
Oficjalne otwarcie wystawy nastąpiło o godz. 16.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Wernisaż poprowadził pan Wiesław Świtała. Uroczystość uświetnił występ Nikoli Fredy, uczennicy z Zespołu Szkół nr 2 w Pelplinie, laureatki ubiegłorocznego Gminnego Konkursu Wokalistów. Podczas piątkowego spotkania uczestnikom warsztatów wręczono pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci fotokubków. Po części oficjalnej zaproszeni goście, wśród których byli rodzice, przyjaciele i nauczyciele, przystąpili do zwiedzania wystawy.
Dla wszystkich organizatorzy przygotowali gorące napoje i słodki poczęstunek.

            Na potrzeby realizacji operacji zakupiono m.in. 2 zestawy fotograficzne (aparat, obiektyw, torbę, statyw) program komputerowy Adobe Photoshop Elements oraz zestaw listew wystawienniczych.

 

 

 

Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskieBIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk