MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 20 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2021-12-16 Dobiega końca projekt Klubu Młodzieżowego "Czarny Teatr - profilaktyka przeciwdziałania depresji wśród dzieci i młodzieży w okresie pandemii"

Dobiega końca projekt pn. "Czarny Teatr - profilaktyka przeciwdziałania depresji wśród dzieci i młodzieży w okresie pandemii" realizowany przez Klub Młodzieżowy w Pelplinie przy formalnym wsparciu Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego Oddziału Kociewskiego w Pelplinie. Działania projektowe odbyły się w ramach programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Pokolenia ze środków Gminy Pelplin i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 

Kwota dofinansowania: 5 560 zł

Okres realizacji zadania: 01.09.2021-20.12.2021

 

Zadanie angażowało młode osoby w warsztaty tzw. Czarnego Teatru, których celem było stworzenie profilaktycznego spektaklu teatralnego, poruszającego temat depresji wśród dzieci i młodzieży. Czym jest Czarny Teatr? Otóż konwencją czarnego teatru jest zaciemniona scena i aktorzy ubrani w czarne stroje. Widoczne są postacie i rekwizyty pomalowane farbami fluorescencyjnymi rozświetlonymi światłem UV. Wszystko odbywa się na tle muzyki. Instruktorem tej nietypowej techniki teatralnej była pani Anna Falgowska.

Spektakl wieńczący cykl warsztatów miał miejsce 25 listopada 2021 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. To niezwykłe widowisko obejrzeli rodzice, rówieśnicy oraz przedstawicieli władz lokalnych. W ramach projektu odbyły się również spotkania z psychologiem, na których poruszono istotne dla młodych tematy dotyczących wpływu mediów społecznościowych na emocje i samoocenę.

Klub Młodzieżowy w Pelplinie wraz z opiekunką Małgorzatą Pokropską dziękuje za możliwość realizacji tego przedsięwzięcia. Zrealizowane działania przyczyniły się do zwrócenia znaczącej uwagi na problem depresji wśród dzieci i młodzieży, szybkiego reagowania w sytuacjach zagrożenia, radzenia sobie z objawami depresji oraz ich łagodzenia. Było to nowe doświadczenie, które przyczyniło się rozwoju klubu oraz integracji młodzieży z gminy Pelplin.

 

Foto. UMiG Pelplin, MOK Pelplin


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk